Dienstag, 9. März 2010

Kutlu bir hadise olarak Fenerblog


Bu blog alemiyle tanıştığım ilk günden bu yana dikkatimi çeken bir husustu Galatasaraylı blogların hakimiyeti... Bunun temelinde tabiki Aceto adlı blog yatıyordu... Kendisi fanatik bir Galatasaraylı olan bu bloggerın bu alemin peygameri olarak kabul edilirliği çok kısa bir süre öncesine kadar sürüyordu... Herkes ilk onun bloguyla tanışıyor ve onun üzerinde diğer bloglara ulaşıyordu... Onun ağına kattığı reklamını yaptığı blogların birkaç istisna dışında tamamının Galatasaraylı olduğu ise malum... 'Hayatım Fenerbahçe' blogu dışında o istisna dediğim isimlerin ise (Lambuja, No Pain No Gain gibi) rengini çok belli etmeği, oldukça yuvarlak ve orta yolcu bir dil kullandıkları ta uzaktan belli oluyordu... Şayet dillerini köşeleyecek olurlarsa da bu Aziz Yıldırım'a yöneliyordu, o kadar...

Aynı zamanda bir medya mensubu olan bu Aceto blogun sahibi sayesinde bahsettiğim örgütlenmenin televizyonda da reklamları yapılarak etkinlik iyice arttırılmış olmuştu. Bu sayede de blog aleminin hakimi Galasaraylı bloglar oldu... Kendisine yeni blog açmış bir Fenerbaçli blogger bile evvela 'aceto', 'borges', 'pc lion fc', 'penne' vs. gibi isimleri takip edilen bloglar kategorisine ekliyordu... Bu, blog dünyasındaki Fenerbahçeli diğer blogların zaman içerisinde keşfedilmesiyle ancak değişiyordu... Tabii ta en baştan bu isimleri beğenen ve sadece beğendiği için takip eden Fenerbaçelilier de olabilir... Onların henüz daha aydınlanmamış birer birey olduğu düşüncesinde değilim, yanlış anlaşılmasın... Sadece genel resimden bahsetmeye çalışıyorum.

Şimdi ise işte Fenerbahçeli blogların önünde güzel bir olarak var... Ben bile iki senedir yoğun bir şekilde şu dünyanın içinde olmama rağmen bu ağ sayesinde daha önce tanımadığım birçok Fenerbahçeli blog olduğunu gördüm...

Henüz ağa katılmamış diğer Fenerbahçeli blogların da bir an evvel oraya iştirak etmeleri tavsiye ederim...

Kommentare:

Arkhe hat gesagt…

Dün duydum ama henüz davet gelmedi, sanırım daha fanatik yazmam gerekiyor.. :)

Biz bloga iki kişi başladık. Şen Şef yani diğer yazar çok yakın arkadaşımdır ve Galatasaray'lıdır. Kafamıza göre yazarız diye başladık ama aylardır yazmıyor. Belki de davet almak için onu atmam ve sarı-kırmızı soğanı blogdan kaldırmam gerekiyor.. :)

Bolat hat gesagt…

Davet olması şart değil sanıyorum...
Sen direk kendi blogunu ekletmek için başvuru yapabilirsin...

Beşlki o siteyi hazırlayanlar çok popüler olan ve kendi blogları dışındaki blogları tanımıyorlardır...

Yoksa bu ağda bazı bloglar varki seninki kadar bile belli değil renkleri...

Arkhe hat gesagt…

Dün başvurdum. Muhtemelen herkes aynı anda saldırdı, o yüzden hemen dönemiyorlar.

Dea Demyra hat gesagt…

Arkhe merhaba,

Evet; tam da bahsettiğin gibi taleplerde yoğunluk söz konusu oldu. Hafta içi mesai temposundan fırsat bulabidikçe talepleri cevaplıyoruz.

Talepleri reddetmek gibi bir huyumuz yok merak etmeyin :)

Saygılar.

tamchee hat gesagt…

@Arkhe
Bence de soğan ile ilgili..!!
:D:D

Arkhe hat gesagt…

Az kaldı az, böyle giderse blogu elime geçireceğim. :)